5 Temmuz 2013 Cuma

2 çocuklu hayat

merabalar bu aralar halledilmesi gereken işlerimi hallettiğim için yeni çalışmalar yapamıyorum.

    okulumuzun kapandığından bahsetmiştim yeni okulumda göreve başladım.meslek hayatımda(geç atandığım için 4 yıllık bir meslek hayatım var ama 3.okulum) ilk defa büyük bir okulda çalışıyorum.Küçük köy okullarını daha çok seviyorum aslında ama nasip böyleymiş.inşallah büyük okulların büyük sorunları beni çok yormaz.


   minik kuzumun bakımıyla ilgilenececek kişiyide ayarladık.Bildiğimiz tanıdığımız bir aile bayan bakabileceğini söyledi en büyük sıkıntımızıda halletmiş olduk.büyük kızım 2009 31 ocak doğumlu az önce okul kaydını yaptım anasınıfına gidecek bu konuda kaygılarım var aslında.çünkü bu yılda geçen yıl gibi okula başlayanlar rapor alanlar her şey yine karma karışık.ne zaman sistem oturacak bilmiyorum.kızımdan 15 ay büyük çocuğu olanlar bile rapor alıp çocuklarını ana sınıfına vereceklerini söylüyor benim kızım arada ezilecek mi bilmiyorum.bende bir alt sınıfa versem 4 yaş gurubuna geçen sene de dört yaşa gitti sıkılacak kafam çok karışık.

bu sene gidişata bir bakıp seneye anasınıfını tekrar mı etmeli birinci sınıfamı gitmeli o zaman karar vermek gerekiyor galiba .

      çcuklar gerçekten hayatımızın en önemli parçaları ama çocuklarımız için en iyisine karar vermek çok zor.allah hepsini kötülüklerden korusun


sevgiyle kalın yeni paylaşımlarla gelicem inşallah

2 yorum:

  1. Amin canım.Allah kolaylıklar versin çocuk bakımında ve yeni okulunda:)

    YanıtlaSil
  2. kolaylıklar diliyorum.bir eğitimci olarak bende şöyle yapmalı diye tavsiye bile veremiyorum.sürekli değişen sistemin içinde bizde şaşırdık ne nasıl yada ne doğru:(tek söz son cümlenize AMİN...
    sevgi ve selamlar...

    YanıtlaSil